Audiogrāmatu Inkubators

Biedrība  atbalsta autorus

  1. Biedrība "Skanda" bez maksas nodrošinās audiogrāmatas ieraksta pilnu ciklu – studiju, balss aktierus, skaņu režiju un ieraksta pēcapstrādi;
  2. Pieredzējis producents konsultēs par audiogrāmatu izplatīšanas-pārdošanas platformām un audiogrāmatas promotēšanu sociālajos tīklos.


Biedrības iniciatīvas "Audiogrāmatu inkubators" mērķis ir atbalstīt individuālus autorus, kuru literārajiem darbiem ir komerciāls potenciāls, dot iespēju autoriem izveidot un publicēt savu pirmo augstas kvalitātes audiogrāmatu, veicināt neatkarīgu profesionāla audio satura veidotāju radošo un tehnisko izaugsmi.

Lai iekļūtu Audiogrāmatu Inkubatorā


Autoram ir jābūt sava literārā darba autortiesību turētājam.

Literārajam darbam jābūt latviešu valodā un ar potenciālu interesēt plašu publiku, kā arī darba saturam, stilam un apjomam ir jābūt piemērotam audiogrāmatas formātam.

Autors tiks vistiešākajā veidā iesaistīts audiogrāmatas tapšanas procesā, literārā materiāla piemērošanā formātam un skaņu ieraksta tapšanā. Par darbu audiogrāmatas veidošanā biedrība autoram atlīdzību nemaksā. Gatava audiogrāmata ir autora īpašums, autors var rīkoties ar audiogrāmatu pēc saviem ieskatiem. Biedrība nemaksā autoram atlīdzību vai honorāru.

Kas ir "piemērots audiogrāmatai"?

Labai audiogrāmatai ir nepieciešams stāsts – notikumu virkne, kura klausītāju nelaidīs vaļā. Audiogrāmatai piemērotākie žanri ir kriminālromāns, detektīvs, mistika,  erotika, piedzīvojumu, humora vai bērnu literatūra. Audiogrāmata prasa savu īpašu valodu un stilu, drukāšanai paredzētu manuskriptu var  nākties pārstrādāt, lai piemērotu audiogrāmatas formātam.

Vai pietiek ar grāmatas ideju?

Autors var Audiogrāmatu Inkubatorā pieteikt gatavu manuskriptu, bet var arī atnākt ar ideju. Kopā ar audiogrāmatas redaktoru autors izveidos audiogrāmatai piemērotu tekstu. Biedrības kontaktu lokā ir profesionāli tekstu veidotāji, ja nepieciešams, izveidosim autoru kolektīvu ar idejas autoru un profesionāli, kurš ideju pārveidos tekstā. 

Atsūti pieteikumu Audiogrāmatu Inkubatoram, vai uzdod savu jautājumuLai izdotu savu grāmatu, nav nepieciešama izdevniecība un nav jāatsakās no savām autortiesībām. 

Katrs grāmatas autors var būt izdevējs un pats pārdot savu audiogrāmatu. Audiogrāmatas autors patur sev autortiesības, pats kontrolē pārdošanu un nosaka grāmatas tehnisko izpildījumu. Latvijas grāmatu izdevniecības nespēj latviešu audiogrāmatas autoram piedāvāt ne profesionālu audiogrāmatu izgatavošanas, ne izplatīšanas servisu, jo Latvijā nav mūsdienu autoru audiogrāmatu pārdošanas platformas.  Biedrības mērķis ir palīdzēt autoriem pārvarēt šos šķēršļus un sagādāt latviešiem iespēju klausīties mūsdienu autoru audiogrāmatas.

Šobrīd ir labākais brīdis
izdot un pārdot audiogrāmatas latviešu valodā.  1. Pateicoties podkāstu izplatībai, daudzkārt pieaudzis ekonomiski aktīvo audio satura lietotāju skaits un mainījušies audio satura lietošanas ieradumi. Audiogrāmatām ir pircējs un ir pieprasījums pēc latviešu mūsdienu autoru audiogrāmatām.
  2. Jaunās tehnoloģijas padara audiogrāmatu izplatīšanu lētāku, bet audiogrāmatu lasīšanu vienkāršāku.
  3. Preču pārdošana internetā ir kļuvusi neticami vienkārša, lēta un ātra. Pircēju ieradumi ir mainījušies par labu interneta tirdzniecībai.

Audiogrāmatu ierakstīt, publicēt un sākt pārdot ir lētāk un ātrāk nekā grāmatas drukāto versiju. Atšķirībā no e-grāmatas, pircējam nav nepieciešama nekāda īpaša ierīce – klausīties audiogrāmatu var ikvienā telefonā, datorā vai televizorā. 

Tikai audiogrāmatas pirmajam eksemplāram vajag investīcijas, sākot no otrā eksemplāra līdz pat desmittūkstošajam – katrs eksemplārs izmaksā izdevējam 0,00 EUR. Audiogrāmatas izdevējam nav jāmaksā par papildus tirāžas drukāšanu, eksemplāru transportu un glabāšanu noliktavās vai pārdevējām par darbu grāmatnīcās, tādu izmaksu pozīciju audiogrāmatu biznesā vienkārši nav.

Lai sāktu audiogrāmatu biznesu nav nepieciešamas investīcijas tehnoloģijās, nav jāsāk ar tirgošanas platformas vai e-veikala izveidošanu. Audiogrāmatu izvietot internetā, saņemt samaksu no pircēja un atdot to pircējam var bezmaksas podkāstu izplatīšanas servisos, tādos kā Spotify, ApplePodcasts, Amazon music, Google/Youtube Podcasts un citos.

Katrs grāmatas autors var būt izdevējs un pats pārdot savu audiogrāmatu. Visi ienākumi par audiogrāmatas pārdošanu paliek rakstniekam. Audiogrāmatas autors patur autortiesības, pats kontrolē pārdošanu un nosaka grāmatas tehnisko izpildījumu. Par audiogrāmatu ierakstīšanu un izplatīšanu:  Juris Garjāns tālr. +371 29600765 

[email protected]